GenelYaşam

2020 Uzlaştırmacı Sınav Başvuruları Ne Zaman ?

Uzlaştırma kursunu ve sertifikasını alan herkes, uzlaştırmacı sınavı ne zaman, sınav başvuru tarihi ve sınav tarihlerinin açıklanmasını merakla beklemektedir. 2019 yılı Uzlaştırma kursları 24 Nisan 2019 tarihinde başlamış 30 Kasım 2019 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. İlk uzlaştırma sınavının 11 Mart 2018 tarihinde olması 2020 uzlaştırma sınavı tarihinin de Şubat-Mart aylarında olabileceği tahminlerini yürütmemize sebep olmuştur. Ancak Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı Resmi web sitesini kontrol ettiğimizde 2020 yılı için hala sınav başvuru tarihi açıklanmamıştır. Yazımızın devamında uzlaştırma sınav ücreti ne kadar ? Uzlaştırma sınavında kaç soru var ? Uzlaştırma sınavı hangi kurum tarafından yapılıyor ? Bunlara bakalım..

Bizi Facebook Grubumuzdan da Takip EdinUzlaştırma Sınav Ücreti Ne Kadar ?

İlk yapılan uzlaştırma sınav ücreti 135 TL idi. Burdan yola çıkarak 2020 yılı uzlaştırmacı sınav ücreti, tahmini 150 TL civarında olabilir.

Uzlaştırmacı Sınavı Aöf Tarafından YapılıyorUzlaştırmacı sınavı daha önce ve ilk olarak AÖF tarafından organize edilmiş ve yapılmıştır. Önceki sınava giren kişilere sorulduğunda soruların çok zor olmadığını, orta derece bir çalışma ile geçilebileceğini öğrenmiş olduk. Önümüzdeki uzlaştırmacı sınavınında AÖF mantığında olacak. AÖF sorularına aşina olan kişiler çok zorlanmayacaklardır.

Uzlaştırma Sınavında Kaç Soru Var?

Uzlaştırmacı sınavında 100 soru sorulmaktadır. Sorular 5 seçeneklidir. Sınav süresi 150 dk’dır. Sınavda yanlışlar doğruları götürmemektedir. O yüzden tüm soruların işaretlenmesinde fayda var. Sınavdan 70 ve üzeri puan alanlar “Başarılı” sayılacak. 70 puanın altında kalanlar ise Başarısız sayılacaktır. Ancak yapılan son değişiklikle başarı puan sistemi biraz farklılaşmıştır. Bu konuyla ilgili Uzlaştırma Sınavında Başarı Puan Sistemi Değişti yazımıza göz atabilirsiniz.

Bizi Facebook Grubumuzdan da Takip Edin

2020 Uzlaştırma Sınav Tarihleri Neden Açıklanmıyor ? devamını oku..

Bunlar da ilginizi çekebilir10 thoughts on “2020 Uzlaştırmacı Sınav Başvuruları Ne Zaman ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir