Uzlaştırmacılık

2020 Bilirkişilik Başvuruları Neden Açıklanmıyor ?

Merhaba arkadaşlar 2019 yılında bilirkişilik eğitimi ve sertifikası alan herkesin merak ettikleri konulardan birisi de 2020 Bilirkişilik başvuruları ne zaman başlayacak ? , 2020 Bilirkişilik başvuruları neden açıklanmadı ? sorularıdır. Uzman olduğu işlerde kendine güvenen ve tecrübe sahibi olduğunu düşünen kişilerin bilirkişilik yapmak için aldığı eğitimler 2019 yılında sona ermiştir. Ancak bilirkişilik ile ilgili hala açıklama yapılmadığı için bu kursu alan kişiler ve halen bilirkişilik yapanlar arasında, bilirkişilik başvuruları açılmayacak şeklinde konuşmalar geçmektedir.Sosyal medya platformlarında bilgi amaçlı açılan sayfalarda etkileşimde bulunan bilirkişiler ve bilirkişi kursunu almış adaylar yetkili mercilerin açıklama yapmasını beklemektedir. Bilirkişilik sertifikasını almak için gidilen kurslara 1100 TL’ye kadar ücretler ödenmiştir. Hem paralarını hem de zamanlarını bu eğitime harcayan bilirkişi adayları da doğal olarak yetkililerden bir açıklama bekliyor ve bilgi kirliliğinin önüne geçmek istiyorlar.

Eğer 2020’de alım olmaz ise kurslar neden açıldı soruları da akıllara gelmektedir. Bilirkişilik eğitiminin geçerlilik süresi 3 yıl. Bir değişiklik olmazsa bilirkişilik yapmak isteyen herkesin 3 yılda bir bu eğitimi almaları gerekmektedir. Şuan 2020’nin ilk yarısındayız ve halen bir açıklama yapılmamıştır. Bu eğitimi almış kişilerin konuştuğu konulardan birisi de 2020’de alım olmaz ise 1 yıllık haklarının boşuna gitmiş olmasıdır.

Adalet sistemine yardımcı olmak için faydalanılan bilirkişiler ve adayları bu yazdığımız konuları merak edip düzenlemelerle ilgili yetkililerden en yakın zamanda bir açıklama beklemektedir. Bu işi severek yapmak isteyen, bilgi ve tecrübelerine güvenen herkesin adalete yardım etme isteklerinin olumlu sonuçlanması dileklerimizle.. Yazımızın altına yorum yaparak bize destek olabilir ve bilirkişilik ile ilgilenen kişilerle de etkileşime geçebilirisiniz.
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uzlaştırma Sınavında Başarı Sistemi Değişti
Uzlaştırma Sınav Başvuruları Ne zaman?
Ücretsiz Uzlaştırma Çalışma Kitabı PDF’sini İndir

4 thoughts on “2020 Bilirkişilik Başvuruları Neden Açıklanmıyor ?

 • Murat

  Size kimse zorla eğitim alın demedi ki

  Yanıtla
  • Emre Cenk

   Tabi zorla kimse birşey yaptırmadı yalnız bilirkişilik başvuruları açılacak denildiği için bu kadar insan cebindeki parasını eğitime yatırdı.

   Yanıtla
  • Halit Ergüvensoy

   Hangi üniversitenin hangi birimindesin kardeşim? Paralar kesilir diye mi endişe duyuyorsun. Bende aldım;ama haram ediyorum… Verirken ballandıra ballandıra anlatanlar alınlarını secdeye koyduklarında o sözlerini düşünüyorlar mı acaba??????????

   Yanıtla
  • Savaş koç

   Bakış açınız çok bencilce

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir