Uzlaştırmacılık

2020 Uzlaştırmacılık Sınavı Hakkında Genel Bilgiler

Merhaba arkadaşlar en son 09.02.2020 tarihinde Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından uzlaştırmacılıkla ilgili bir bilgi paylaşılmıştır. Bu paylaşılan bilgi ise 2020 uzlaştırmacı ücret tarifesidir. Ücret tarifesini merak edenler buraya tıklayıp o yazımızı da inceleyebilir ama ben size 2020 de yapılacak olan sınav hakkında geçmiş dönemde olan sınava dayanarak bazı bilgiler vereceğim.

Uzlaştırmacılık eğitimini alan herkes sınav tarihi ve sınav hakkında bilgi almak istemektedir ama henüz Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmamaktadır bu nedenle sınav hakkında bir belirsizlik vardır. Resmi açıklama olmasa da daha önce olan sınavdan yola çıkabiliriz. Daha önce sınav şimdiye kadar bir kez olmuştur oda 2018 yılındadır.

2018 Yılında Yapılan Uzlaştırmacı Sınavı Hangi Tarihte Olmuştur ?

Evet arkadaşlar şimdiye kadar ilk ve tek yapılan uzlaştırmacı sınavı 11 Mart 2018 tarihinde yapılmıştır. Henüz bir açıklama olmadığı için uzlaştırmacı sınavına çalışmak isteyen kişilerin çoğu çalışmaya başlayamamıştır. O yüzden bizde 2018 yılını baz alarak 11 Mart 2018 tarihini uzlaştırmacı adaylarına hatırlatmak isteriz.

Uzlaştırmacı Sınav Ücreti Ne Kadar ?

11 Mart 2018 tarihinde ilk defa yapılan ve 2020’de ikincisi yapılacak olan uzlaştırmacılık sınavının ücreti ozaman 135 TL idi. Beklentilere göre 2020 yılı uzlaştırmacılık sınav ücretini tahmini 150 TL olabilir.

Uzlaştırmacılık Sınavı Kim Tarafından Yapılıyor ?

Adalet Bakanlığı’na bağlı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından uzlaştırmacılık işlemleri yürütülmektedir. Sınavla ilgili işlemleri kurum kendisi yapmamaktadır. 2018 yılında uzlaştırmacılık sınavı Anadolu Üniversitesi organizasyonunda gerçekleşmiştir. Büyük bir ihtimalle 2020 yılı uzlaştırmacılık sınavı içinde aynı durum geçerli olacak. Sınava hazırlık olarak kaynak arayan kişiler Alternatif Çözümler’in hazırlamış olduğu ve Uzlaştırmacılık Sınavı Eğitim PDF’sine buraya tıklayıp yazımızın en altındaki indirme linkinden ulaşabilirler.. Sınav hakkında azda olsa soru işaretlerini kafalardan almaya çalıştık. Sınava girecek tüm adaylara şimdiden başarılar dileriz..

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Uzlaştırma Sınavında Artık 70 Puan Almak Yeterli Olmayacak
Uzlaştırma Sınav Başvuruları Ne zaman?
Uzlaştırma Sınav Başvuruları Ne zaman?
E-Devlet Üzerinden 3 Adımda Kredi Dosya Masrafını Geri Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir