GenelYaşam

AÖF Web Tasarım Ve Kodlamadan DGS ile Mühendisliğe Geçiş

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Web Tasarım Ve Kodlama bölümü okuyan öğrencilerin son zamanlarda merak ettikleri sorulardan birisi de Dgs sınavı ile Aöf’den Bilgisayar mühendisliğine geçiş var mı? sorusudur.

Evet arkadaşlar Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Web Tasarım Ve Kodlama okuyan kişiler DGS sınavı ile mühendisliğe geçiş yapabiliyor. Devlet veya Özel üniversitelere tercih yapılıp puan sıralamasına göre ilgili bölüme yerleşilebiliyor. Zaman zaman bazı kişilerin “Açık Öğretim Fakültesinden mezun olanlar mühendisliğe giremez” sözleri tamamen asılsızdır. O yüzden bu konuyu düşünmemize hiç gerek yok ve derslere yoğunlaşmakta fayda var.

Dikey Geçiş Sınavı, ÖSYM tarafından düzenlenmektedir. DGS sınavında 60 sözel 60 sayısal toplam 120 soru sorulmaktadır. Bilgisayar Mühendisliği okumak isteyen kişiler sayısal bölümden sorumludurlar. Ancak sözel sorularından da yapmaları gerekmektedir ve yapmakta da fayda vardır.

2020 DGS Başvuruları Ne Zaman?

2020-Dikey Geçiş Sınavı başvuru tarihleri açıklandı.  Başvurular 13 ile 21 Mayıs 2020 tarihlerini de kapsayan tarihlerde yapılmaktadır.

2020 DGS Sınavı Ne Zaman

2020 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Saat 10:15 başlayacak. Saat 10.00 da sınav yerlerinde olmaları gerekmektedir.

3 thoughts on “AÖF Web Tasarım Ve Kodlamadan DGS ile Mühendisliğe Geçiş

 • Geri bildirim: 2020 Yılı DGS Bilgisayar Mühendisliğine Geçiş Puanları |

 • biçilmiş kaftan

  merhaba ben bu sene Anadolu Üniversitesi. Web tasarımı ve kodlama bölümünü açıktan okumak istiyorum. Ama açık öğretim dgs ile bilgisayar müh. geçiş olmadığı belirtiliyor net bir sonuç bulamadım yardımcı olur musunuz acaba

  Yanıtla
  • iil.ay

   merhaba bilgisayar mühendisliğine geçebildiniz mi?

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir