Migros Hediye Çeki Anketine Dikkat

Son zamanlarda Whatsapp üzerinden paylaşılan ve paylaşım sonucu bir ankete yönlendirilen kişilerin karşısına 500 tl hediye çeki kazandınız şeklinde bir uyarı çıkmaktadır. Migros 500 tl hediye çeki, covid 19 salgını sebebiyle verilmektedir deniliyor. Hediye çekini alabilmek için sunulan şart ise bu haberi Whatsapp üzerinden 10 kişiyle paylaşmaktır. Ancak Migros’un kendi resmi web sitesini incelediğimizde böyle bir ankete rastlamadık. Kişisel bilgilerinizin ele geçirilmemesi için kaynağını resmi web sitelerinden araştırmadığınız hiç bir ankete katılmayınız.

Bu tarz anketler çeşitli yazılımlar yolu ile sizlerin bazı kullanıcı bilgilerini almaktadır ve bunları farklı amaçlarla kullanmaktadır. Migros hediye çeki kazandınız ! Bu haberi 10 kişi ile paylaş tarzı haberlere inanmamanızda fayda var. migroshediyecek.site adresine inanmayın ve Migrosun kendi resmi sitesinden de inceleme yapmadan bu şekilde ki anketlere katılmayın. İnternet üzerinden anket dolandırıcılığı günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır.

Bu ve buna benzer firmaların isimleri kullanılarak bazı dolandırıcılık olayları gerçekleştirilmektedir. Hatta bazı anket sonuçlarında kazandığınız hediyenin size gönderilmesi için kişisel bilgileriniz adresiniz istenmektedir. Tüm bunların sonunda kredi kartı bilgileri istenmekte ve profesyonelce hazırlanmış bir tuzağın içine düşmektedir. Bu tarz olaylarda dolandırılan kişilerin hesaplarından paralar çekilmektedir. Aşağıda listeleyeceğim anket dolandırıcılığı türlerine de dikkat etmenizde fayda var çünkü bu ve buna benzer sahte anketlerde paralarını kaptıran onlarca kişi olduğunu görüyoruz. Bu konu hakkındaki yorumlarınızı yazımızın en altında bulunan yorum kısmına yazarak diğer kullanıcılara destek olabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Sahte Anketler

Türk telekom anket dolandırıcılığı

Türk Telekom Anket Dolandırıcılığına Dikkat

Türknet Anket

Türknet Anket Dolandırıcılığına Dikkat Edin

turkcell anket dolandırıcılığı

Turkcell Anket Dolandırıcılığına Dikkat

Yukardaki belirttiğimiz diğer dolandırıcılık anketlerine de dikkat etmenizde fayda var. Bu ve buna benzer diğer güvenlik haberleri için buraya tıklayarak bizi instagram adresimizden takip edebilir ve web sitemizi zaman zaman takip edebilirsiniz.

2 thoughts on “Migros Hediye Çeki Anketine Dikkat

 • 30 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23:47
  Permalink

  Covit 19 maduruyum çalışamıyorum hediye çeki kazanmak istiyorum

  Yanıtla
  • 31 Mayıs 2020 tarihinde, saat 07:48
   Permalink

   Merhabalar bu anket sahte bir anket bu tarz resmî sitelerde yayınlanmayan anketlere inanmayınız.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir