Yaşam

Polis Memuru Atakan Arslan Şehit Oldu

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde dur ihtarına uymayan kişi tarafından şehit edilen Polis Memuru Atakan Arslan’ın Samsun’daki ailesine şehitlik haberi ulaştı.

Baba Evi İlkadım ilçesi Baruthane Mahallesi’nde olan şehidimizin babası Ali bey ve annesi Şükran hanıma şehidimizin acı haberi verildi. Şehidimizin Baba Evine İlkadım Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu. 31 yaşında olan Atakan Arslan 2 yıldır Diyarbakır’da görev yapıyordu, evli ve 1 çocuk babasıydı.

Öncelikle şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu olayda dur ihtarına uymayan bir kişi tarafından şehit edilmiş bir polis memuru var. Bunu haber kanallarının bangır bangır bağırdığını göremezsiniz. Neden mi çünkü şehit olan bir polis memuru çünkü onun için normal bir şey bu. Ölmek için maaş alıyor. Hayır arkadaşım hiç kimse ölmek için çalışmıyor. Özellikle düzgün insanlarla işi olamayan polisler halk için çalışıyor. Yaşamak ve yaşatmak için bu görevi yapıyor.

Ben bir vatandaş olarak yanımda her zaman kimliğimi taşırım ekmek almaya gitsem bile… Bana görevi icabı sorduğu sorulara düzgünce cevap veririm. Ortada bir yasak varsa uyarım. Uymadım mı kimseye artistlik yapıp tahrik edecek söz söylemem. Arkadaşlar son zamanlarda özellikle sosyal medya üzerinden emniyet teşkilatı mensuplarına yapılan baskıyı hepimiz görüyoruz. Bunu polisin hatası olarak yorumlayanınız da olabilir. Ama polis binlerce kötü insanla uğraşıyor ve karşısında ona zorluk çıkaran birini gördü mü bazen o kişilerin tahriklerine maruz kalıp yanlış görüntüler ortaya çıkarabiliyor. Ama bunun tek sebebi görevini yapmaya çalışırken tamamen kendi halkımızın çıkardığı zorluklardan kaynaklanıyor.

Zaman zaman da yetkisini kullanmaktan çekiniyor çünkü görevi esnasında gerçekleşecek bir olay sosyal medyada çıktı mı suçlu direk polis memuru oluyor. Bunun örneklerini çok defa gördük. Bu yaşadığımız olayda da polisin silah kullanmamasının sebeplerinden en büyüğü üstündeki baskıdır diye düşünüyorum . Eskiden şehit cenazesi olduğunda günlerce üzülürken şimdi o kişilere karşıtlıktan bunu yapamıyorlar bazı kişiler. Bırakın herkes görevini yapsın.

Bu gibi durumlarda devletimiz polisinin arkasında durmalıdır. Ters kelepçe mi taktı öyle uygun görmüştür kendi güvenliği için. Zor mu kullandı olay bunu gerektirmiştir. Ülkede herkes görevini kanunlara uygun ve en iyi şekilde yapmalı. Bir gün bizimde başımıza bir olay gelir de o an sosyal medya ve medya kuruluşları dolaylı yollardan üzerinde baskı hisseden polis o suçluya bir şey yapamazsa bunun sorumluları yine biziz bunu unutmayalım. Bu cinayetin tek sorumlusu bunu işleyen değil polisin vazifesini yapmasına engel olan herkestir. Şehidimize tekrardan Allah’tan rahmet diliyoruz…

Atakan Arslan ve Ailesi

Şehit Polis Atakan Arslan ve Ailesi
Şehit Polis Atakan Arslan ve Ailesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir