YaşamGenel

Netflix’te Bulunan Ailecek İzlenebilecek Filmler

Evlerimizde sıkça zaman geçirdiğimiz şu günlerde, şüphesiz ki birçoğumuz online dizi ve film izleme platformlarında bolca zaman geçiriyoruz. İçlerinden belki de açık ara en çok tercih edilen Netflix; içerisinde geniş bir film ve dizi arşivi olan online platformlardan biri.

Bu yazımızda sizlere aileniz ile güzel vakit geçirmeniz için Netflix’te bulunan 10 aile filminden bahsedeceğiz. Umarım içlerinden ilginizi çeken film olur ve aileniz ile keyifli vakit geçirirsiniz. Netflix’te mutlaka izlenmesi gereken filmler yazımıza da da sonra göz atabilirsiniz… İyi okumalar, iyi seyirler.

Netflix Ailecek İzlenebilecek 10 Film

1.PK (2014)

Yönetmen: Rajkumar Hirani

PK  film yorumlaması
PK (2014)

“İki tanrı var; biri sizi yaratan, ikincisi sizin yarattığınız. Sizin yarattığınız tanrıyı bilmiyorum ama ondan korkuyorum!”

Listemizin ilk sırasında Ünlü Hintli aktör AMİR KHAN’ın komedi filmine yer veriyoruz.

Başka bir gezegenden gelen PK, dünyamızda mahsur kalır ve gezegenine geri dönmek için dünyamızda tanrıyı arar. Çünkü insanlar kurtarıcı olarak Tanrıyı görür. Felsefi yönden vurucu aynı zamanda eğlendiren, sizi sıkmayan film, kesinlikle izlenmesi gereken eşsiz ve kült bir Bollywood yapımı.

2. THE PURSUİT OF HAPPYNESS (2006)

Yönetmen: Gabriele Muccino

netflix umudunu kaybetme
umudunu kaybetme

Chris maddi sıkıntılar yaşadığı dönemde eşi tarafından terk edilir ve 5 yaşındaki oğlu ile baş başa kalır. Üstüne evlerinden de olan baba- oğul sokakta kalır ve daha büyük sıkıntılar ile mücadele etmeye başlarlar. Chris bildiği tüm pazarlama tekniklerini kullanarak oğlunu yaşatmaya çalışır.

Başrolünü Will Smith’in üstlendiği film sizin ufkunuzu genişletecek ve film bittiğinde hayata bambaşka bir pencereden bakmanızı sağlayacak.

3.CHARLİE AND THE CHOCOLATE FACTORY(2005)

Yönetmen: Tim Burton

Charli'nin Çikolata Fabrikası
Charli’nin Çikolata Fabrikası

Birçoğumuzun yılbaşı günleri keyifle izlediği aile filmi olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası, tuhaf ve esrarengiz Willy Wonka’nın kendisinden sonra fabrikasını bırakacağı birini bulmak için 5 kişiyi fabrikasında bir gün geçirmeye davet etmesi ile başlıyor. İç ısıtan filmde başrol oyuncusu olarak Johnny Depp yer alıyor.

4. INTO THE WILD(2007)

Yönetmen: Sean Penn

Netflix intothewild
Netflix intothewild

Ölümsüz maceraperest Christopher McCandells’in trajik yaşam öyküsünü konu alan filmde; bir insanın arzu ettiği tüm imkanları elinin tersi ile iterek vahşi yaşamda bir arınma arayan genç bir adamın macera dolu hikayesini izleyeceksiniz.5.INTERSTELLAR(2014)

Yönetmen: Christopher Nolan

Netflix interstellar
Netflix interstellar

Yönetmenin bir dahi olduğu su geçirmez bir gerçek bize göre. Film sizde merak, gerilim, acıma, hüzün ve daha pek çok duyguyu uyandıracağından şüphemiz yok. Konusuna geçmeden önce şunu belirtelim; film bittiğinde babanıza sarılmak isteyeceksiniz.

İnsanlığın yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı dönemde, bir grup astronot yaşamak için uygun başka bir gezegen bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

6.OKJA(2017)

Yönetmen: Bong Joon Ho

Netflix okja
Netflix okja

Geçtiğimiz akademi ödüllerinde ‘PARASİTE’ filmi ile  adeta tarih yazan Oscar Ödüllü Güney Koreli yönetmenin 70. Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye ödüllü içinizi ısıtacak bir arkadaşlık öyküsü: OKJA!

Birlikte büyüdüğü dünya tatlısı arkadaşından ayrılmak istemeyen Mija’nın macerasına tanıklık edeceksiniz.7.ONE FLEW OVER THE CUCKOO’S NEST(1975)

Yönetmen: Milos Forman

guguk kuşu
Netflix guguk kuşu

Türkçeye ‘GUGUK KUŞU’ olarak çevrilen film, başrol oyuncusu olan Jack Nicholson’ın deyim yerindeyse destansı oyunculuğu ile tam bir klasik.

Guguk Kuşu, tutuklu olduğu akıl hastanesinden kaçmaya çalışan McMurphy’nin diğer hastalar ile ilişkisini, otoriteye karşı başkaldırıcı tutumu ve daha fazlasını sizi yormadan keyifle anlatıyor.

8. AYLA(2017)

Yönetmen: Can ULKAY

Netflix Ayla
Netflix Ayla

Ayla birçoğumuzun bildiği üzere gerçek olaylardan esinlenerek beyaz perdeye aktarılmış bir dram filmi.

Savaşın çarpıcı gerçeklerini iç sızlatan bir öykü ile izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

9.VEDA(2010)

Yönetmen: Zülfü LİVANELİ

Netflix Veda
Netflix Veda

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün okul yıllarında Kurtuluş Savaşı’na kadar olan öyküsünü büyük bir keyif ve minnet ile izleyeceksiniz.10.MOGLİ(2018)

Yönetmen: Andy SERKİS

Netflix Mogli
Netflix Mogli

Listemizin son sırasında ormanda hayvanlar tarafından büyütülen Orman Çocuğunun hikâyesi yer alıyor.

Yaşı büyüdükçe yanlış ortamda olduğunu fark eden Mogli, insani kökenleri ile yüzleşmek ve tehlikeli düşmanları ile başa çıkmak zorunda kalır.Bu Yazılarımıza da Göz Atabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir