GenelYaşam

Netflix Ailecek İzlenebilecek Dizi ANNE

Merhabalar arkadaşlar nexflix’in 30 günlük ücretsiz deneme kampanyasından faydalanarak netflix içeriklerine, dizilerine, filmlerine, belgesellerine göz gezdirdim inceledim. Güzel içerikler vardı ancak ben size ailecek izlenebilecek güzel bir dizi önereceğim ve kısaca bilgi vereceğim.

Malumunuz Türk dizilerinin izlenecek bir hali kalmadı burada biraz eleştiri de yapayım dizi anlatımına başlamadan önce. Güzel, anlamlı ve ailecek izlenecek bir dizi bulamadığımdan ötürü hiç bir yerden duymadığım, görmediğim Netflix ana ekranında tesadüfen karşıma çıkan bir dizi olan ANNE dizisine rastladım.

Size kısaca diziden bahsedeyim. Başrol oyuncumuz Anne bir yetimhanede yetişmiş çeşitli ailelerin yanında kalmış küçük bir kız çocuğudur. Anne en son olarak koruyucu bir ailenin yanına yerleştirilmiş ve o aileye alışmış, kısa sürede kendisini hem yeni ailesine hemde çevresine alıştırmıştır. Özgür ruhlu ve öğrenmeye meraklı bir kız olan Anne ilk zamanlar ailesine ve çevresine zorluklar çıkarsa da zamanla hem o bulunduğu çevreye alışmış hemde çevresi ona alışmıştır. Yaptığı çocukça ve safça hareketlerle adeta çeversine bir dinamiklik sağlamış herkesi biraz daha hareketlendirmiştir. Özellikle yaşadığı yeni ailesini daha çok hareketlendirmiş ve kendisinen vazgeçilemeyecek kadar bağlamıştır.

Dizinin ana teması, öğrenen hayatı seven, araştıran, hayal gücü yüksek olan bir kızı ve onun çevresinde gelişen güzel, ders verici olayları konu edinmiştir. Anlatırken bile yeni bir bölüm izleyesim geldi. Diziyi size de tavsiye ediyorum ailenizle izleyebileceğiniz güzel bir netflix dizisi. Tabi Netflix’i de biraz izledikten sonra tamamen üye oldum bu bilgiyi de paylaşayım.

Amybeth Mcnulty Kimdir ?

Dizinin tam adı “Anne with an E” olarak geçiyor. Başrol oyuncusunu da sizler için biraz araştırdım ve yazdım 🙂 .Başrolünde oynayan Anne’in gerçek ismi Amybeth McNulty imiş ve bu dizide Lucy Maud Montgomery‘nin 1908 romanındaki Green Gables isimli kişiyi oynamaktadır. Dizi İngilizce’den çevrilmiştir. Gerçek yaşı 19 olan Amybeth McNulty İrlandalıdır. Daha önce Morgan(2016), Clean Break(2015) filmlerinede de oynamıştır.

Bunlarda İginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir