GenelYaşam

Cemre Nedir ? Cemre Düşmesi Ve Tarihleri

Cemre nedir ? Cemre düşmesi ne demektir ? Cemre kelimesinin anlamı nedir ? Cemre düşünce ne olur ? Cemre düşme tarihleri nelerdir ? Bu soruların hepsinin cevabını yazımızda bulabilirsiniz..

Cemre, ilkbaharın gelişinin aşamalarını anlatan, üç isimle bölümlenmiş ve bu isimlerin tarihleri geldiğinde havada, suda ve toprakta olan değişimleri temsil eden bir tabiat olayıdır. Arapça da cmr kökünden gelmiş olan camra kor ateş, köz anlamını taşımaktadır.. Cemre düşmesi özellikle eski zamanlarda tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilerin hayvanlarına yada topraklarına yapacakları hazırlık yada üretimin tam zamanını tespit etmek için belirlenmiş tarihler aralığıdır. Bu tarihler geldiğinde cemre ilk önce havaya düşer, sonra suya düşer, en sonda toprağa düşer.

Cemrenin düşme olaylarından sonra ilk önce havalar ısınmaya başlar, sonra sular, ardından toprak ısınır ve bitkiler tekrardan can bulmaya başlarlar. Eski insanlar cemre düşme tarihlerini çok iyi takip ederlerdi. Şimdi cemrenin düşme tarihlerine sırasıyla bakalım.

Cemre Düşme Tarihleri Ne Zaman ?

İlk Cemre Havaya (19-20 Şubat)
İkinci Cemre Suya (26-27 Şubat)
Üçüncü Cemre Toprağa (5-6 Mart)

Bunlar da İlginizi Çekebilir
E-Devlet Üzerinden 3 Adımla Kredi Dosya Masrafını Geri Alma
Zetinyağlı Yiyemem Aman Şarkısının Gerçek Hikayesi
Neden Afyonu Patlamak Deyimi Nereden Gelmiştir ?
Şahmeran Efsanesi (İlginç ve Heyecan Verici )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir