Yaşam

Netflix’ te Mutlaka İzlenmesi Gereken 7 Dizi ve Film

Günümüzde bilindiği üzere televizyondaki dizi yada filmler insanların beklentilerini karşılamamaktadır. Bu beklentilerin karşılanmamasından dolayı birçok dizi ve film severler Netflix gibi farklı platformlara yöneldiler. İnsanların bu gibi platformlara yönelmesinin sebebi olarak da televizyondaki dizi veya filmlerin tekdüze olması gösterilebilir. Yada çoğu izleyenlerin de dediği gibi senaryolar sanki tek kişinin elinden çıkıyor gibi hangi kanalı açsanız aynı senaryonun farklı oyuncuları gibiler. Özellikle evde daha çok kaldığımız bu süreçlerde Netflix gibi platformlara daha çok zaman ayırır olduk. Bende sizler için Netflix’ te izlediğim bazı dizi ve filmleri derledim.

Eğer sizde Netflix’ te kaliteli dizi yada film aramaya fazlaca vakit ayırıyorsanız bu yazıma bakmanızda fayda var. Yazacağım filmlerin bazılarını izlemiş olabilirsiniz tabi… Ama sizlerde yazımızın en altında bulunan yorumlar kısmına kendi izlediğiniz ve tavsiye ettiğiniz filmleri yazarsanız diğer film araştıranlar için faydalı bir şey yapmış olursunuz. Neyse daha fazla uzatmadan Netflix’ te tavsiye ettiğim dizi ve filmlere geçelim.Netflix’te İzleyebileceğiniz Dizi ve Filmler

1.)Zincirsiz

Amerika’da siyahilere yapılan ırkçılık ve aşağılama konusunu işleyen bir yapıt. Django adlı özgür bırakılmış bir köle ve bir Alman ödül avcısı Django’nun karısını sadist bir çiftlik sahibinin elinden kurtarmaya giderler. Siyahi bir kişinin ata binmesi ve özgür olmasına alışık olamayan Amerikalılar ona bir çok zorluk çıkarırlar. Hatta bu duruma alışık olmayan siyahiler bile onun karşısında yer alırlar. Başrollerinde Jamie Foxx, Christoph Waltz ve Leonardo DiCaprio’nun oynadığı bu muhteşem filmin yönetmeni ise Quentin Tarantino. Zincirsiz mutlaka izlemeniz gereken filmlerin başında geliyor.

2.) Alcatraz’dan Kaçış

Ömür boyu hapse mahkum olan Frank Morris Alcatraz hapishanesinden kaçmayı planlar. Zorlu ve kaçılamaz olarak bilinen bu hapishaneden firar etmek için türlü planlar yapan bu adamın hikayesini anlatan bir film. Daha fazla spoiler vermeden mutlaka izlemeniz gereken bir film diyebilirim. Yönetmenliğini Donald Siegel’in yaptığı filmin senaryosu ise Richard Tuggle’a ait. Filmin başrollerini Clint Eastwood, Patrick McGoohan ve Roberts Blossom üstlenirken Paul Benjamin, Fred Ward ve Jack Thibeau oynayan diğer isimler. 

3.) Lucy

Sevgilisi yüzünden dünya çapında uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeye bulaşan genç kadının kurye olarak zorla kullanılmaya çalışılması ve sonrasında gelişen olağanüstü olaylar… Uyuşturucunun insan üzerinde olağanüstü etkileri ve bu olaylara bilimsel olarak yaklaşmayı da ele alan bu film mutlaka izlenmesi gerekenler arasında. Fransız sinemacı Luc Besson’un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Scarlett Johansson oynuyor.

4.) Naim

Ülkesinde zulüm gören bir çocuk. Ailesini ve kendisinin etnik kimliğini değiştirmeye çalışan bir hükümet. Tüm bunlara rağmen başarılara koşan bir sporcunun biyografi tarzında hayat hikayesini anlatan bir film.

5.) Bir Başkadır

Son günlerde çok eleştiri alan bir başkadır dizisini bende çoğu kişi gibi merak edip izledim. Ve izlerken de kendime şu soruları sordum acaba eleştirdikleri kadar kötü bir dizi mi diye… Meryem gündelikçilik yapan sıradan bir insan. Son zamanlarda sık sık bayılması sebebiyle doktora gider ve doktorda onu bir psikiyatriste gönderir. Burada anlattıkları şeylerden gelişen bir film. Filmde anlatılmak istenen her insanın iç dünyası ve yaşadıklarıdır. Daha fazla anlatacak bir şey yok çünkü izlenilmeye değer güzel bir dizi yapmışlar. Sizde de bu filmle ilgili biraz önyargı varsa bence biran önce bu önyargıları kenara bırakıp izlemelisiniz.6.) Leyla İle Mecnun

Eski bir TRT dizisi olan Leyla ile Mecnun Netflix’te bulunuyor. Komedi tarzında olan bu film ilk izlemelerde mantıksız gelse de karakterleri tanıyınca bu mantıksızlık kendiliğinden ortadan kalkıyor. Kendilerine özgü mahalleleri olan kişilerin ilişkilerini komedi tarzında anlatan bir dizi. Her karakterin kendine göre bir özelliği var. Bu özellikler üzerinden insanlara çok mesajlar veren bu fil Mecnun ile sürekli değişen Leylalar arasında geçiyor. Ve bu olaylara çevresinde bulunan Yavuz(Hırsız), İskender Baba, Erdal Bakkal ve Ak sakallı dede de katılıyor. Hiç bir dizi bulunamadığında ve boş zamanlarınızda aileniz ve çocuklarınızla izleyebileceğiniz güzel bir dizi.7. Anne With An’e

anne-netflix
anne-netflix

Yetimhane de yetişen küçük bir kızın evlatlık olarak başka bir aileye verilmesi ve o ailenin yaşamına neşe katan bir küçük kızın hikayesini konu edinen bu dizi de ailenizle izleyebileceğiniz bir yapıt. Bu dizi hakkında ve başrol oyuncusu hakkında daha detaylı bilgiyi buraya tıklayarak alabilirsiniz.

Bu Yazılarımız da İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir