GenelSağlıkYaşam

Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Bilindiği üzere vücudumuzun %60’ı sudur. Buradan anlaşılıyorki vücudumuz aslında suya çok muhtaç bir konumda. Yetişkin bir insan günde 2-2,5 litre su içmelidir. Çünkü insan vücudunun neredeyse dörtte üçünü su oluşturmaktadır.

Tüm organlarımızın daha sağlıklı çalışması için düzenleyici bir etkiye de sahip olan su, en büyük yaşam kaynağımızdan birisidir. Bizde size yeterli miktarda su içmenin faydalarını açıklayacağız..

Su tüketmeyi azalttığımızda vücudumuzda depolanan yağ miktarı artmaya başlar, bunun sonucunda da kilo alımı gerçekleşir. Ayrıca yeterli miktarda su içmek cildimizin daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Böylece cildimizin daha esnek, yumuşak ve parlak görünmesini sağlayarak gözle görülür bir değişimi bizlere hissettirir.

Su içmek gerginlik, stres ve depresyonu da azaltıcı etkiye sahiptir.Vücudumuzdaki eklem ağrılarının da geçmesini sağlar, çünkü su eklem kayganlığı için sıvı yoğunluğunu dengeler.

Su sodyum, magnezyum ve kalsiyum gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu element ve minarellerin bir kısmını almamızı sağlar. Doğadan almamız gereken bazı minarelleri bu sayede karşılamış oluruz.

Aynı zamanda hamilelerde de bulantıyı azaltıcı etkisi vardır. Yeni doğum yapmış veya halen çocuğunu emziren annelerin de sütünün artmasına etki eder.

Vücudumuz ve sağlığımız açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan su içmek hepimizin dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Yeteri kadar su aldığınızda kendinizdeki değişimi göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir