Turkcell Anket Dolandırıcılığına Dikkat

Merhaba arkadaşlar sizleri sahte Turkcell anket dolandırıcılığı hakkında uyarmak istiyorum. Son zamanlarda video indirme sitelerinde çıkan bu anketler siz hangi ADSL şirketini veya operatörünü kullanıyorsanız ona göre karşınıza çıkıyor. Bu anketlerde size kullandığınız internet sağlayıcınızla ilgili profesyonelce hazırlanmış sorular soruluyor. Daha inandırıcı olması bakımından, “Değerli Turkcell kullanıcımız anketimize katılan sayılı müşterilerimizdensiniz” şeklinde de yazılar çıkıyor karşınıza. Anketin altında da inandırıcılık sağlamak bakımından kazandığım cep telefonu kargoya verilmiş, inanmamıştım ama gerçekten geldi kargom vs. gibi yorumlar bulunmakta. Bende sahte Turkcell anketine devam edip sonunda ne olacağını görmek istedim. Profesyonelce hazırlanmış soruları cevapladıktan sonra karşıma bir form çıktı. Bu formda ad, soyad, ceptelefonu numarası, adres bilgilerimi soran kısımlar mevcuttu. Bende geçek adımı ve adresimi vermeyerek bu formu doldurarak ankete devam ettim. Ve en sonunda beklenen tablo karşıma çıktı. Bizden cep telefonu kazandınız.

Turkcell Sahte Anketinde Yapılması Gerekenler

Marka vermeyecem ama cep telefonunun şuan ki fiyarı 11 bin-12 bib TL civarı ve bu telefonu bana göndermek için kargo ücreti istiyorlar. Kargo ücreti ödemem içinde karşıma çıkan başka bir form da kredi kartı bilgilerimi istiyorlar. Turkcell anketi adı altında sahte hediyeler dağıttığını söyleyen bu sitenin ismi hilantius.info… Bu ve bu tarz sitelerle karşılaşırsanız sakın kişisel bilgileriniz ve kredi kartı bilgilerinizi vermeyin. Bu siteyi araştırdığımda paranızı Fransa merkezli bir yerden çektiğini öğrendim. Turkcell’in kendi resmi sitesinde olmayan hiç bir ankete ve hediye yalanlarına inanmayınız.

Bazı web siteleri sizin hangi internet sağlayıcısını kullandığınızı yazılımlar aracılığı ile biliyor ve siz hangi servisi kullanıyorsanız karşınıza onunla ilgili anket çıkartıyor. Özellikle de video indirme sitesinden hilantius.info isimli web sitesine dikkat etmenizi öneriyorum. Bu olay başınıza geldi ve sonrasında araştırıp yazımla karşılaştıysanız bankanızla hemen görüşüp şüpheli işlem bildiriminde bulunun. Eğer sizinde başınıza bu tarz bir olay geldiyse aşağıda yorum kısmına yazabilir ve başka insanlara da yararlı olabilirsiniz.

Bizi buraya tıklayarak İnstagram sayfamızdan da takip edebilirsiniz

Bu Yazılarımıza da Göz Atın

Türknet Anket

Türknet Anket Dolandırıcılığına Dikkat Edin

3 thoughts on “Turkcell Anket Dolandırıcılığına Dikkat

 • 22 Temmuz 2020 tarihinde, saat 13:30
  Permalink

  bana voicspiup.com sitesi geldi ama hemen siteyi kapattım ve pop-up engelledim

  Yanıtla
 • 6 Eylül 2020 tarihinde, saat 13:38
  Permalink

  Ben de biraz önce öyle bi siteye denk geldim her şey anlattığınız gibiydi oldukça profesyonelce hazırlanmış sorular altına yazılmış yorumlar vardı ama beni şüphelendiren şey de Turkcell gibi büyük bir markanın 10 milyarlık telefon hediye edip kargo ücretini bize ödetmesi çok saçma geldi 🙂

  Yanıtla
  • 6 Eylül 2020 tarihinde, saat 14:39
   Permalink

   Çok iyi yapmışsınız. Evet böyle büyük firmaların Yüksek ücretli telefon hediye edipte kargo ücreti istemesi çok saçma geliyor insana 😃

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir