GenelYaşam

Plakanız Vidalıysa Aracınız Muayeneden Geçer

Araç muayenesinde plaka vidalı olunca muayneden geçmez diye birçok yerde haber okudum. Çoğu kişi vidalı olan plaka araç muaynesinden geçmez şeklinde yorumlar yapmakta.. Şimdi size Tüvtürk’ten aldığım bilgileride aktaracağım. Benimde yeni aldığım aracımda plakalar vidalarla tututurulmuştu ve biraz araştırdığımda çevreme, sorduğumda eğer plakada vida varsa muayneden geçmez denildi.

Bende plakamı değiştirmek istemediğimden biraz daha araştırdım.. Sonuçta plakanız sağlam ve sıkıntısı yok ise kimse bir iki vida için plaka değiştirmek istemez. Masrafta yapmak istemez. Bu araştırmalarım sonucunda Tüvtürk’ün sitesini de inceledim ve iyiki de incelemişim dedim. Çünkü orada Tüvtürk tarafından kabul edilen vidalı plaka resimlerine ulaştım. Bu resmi de aşağıya yerleştirdim.

Araç Muaynesinde Kabul Edilen Vidalı Plaka ŞekliTÜVTÜRK’ÜN KABUL ETTİĞİ PLAKA VİDALAMA ŞEKLİ

Evet arkadaşlar yukarıdaki resmi gördüm ve kendi araç plakamı da inceledim ve yukardaki gibi plaka yazılarının ortasında plakanın okunmasını engelleyen birşey olmadığını gördüm. Bende her ihtimale karşı bu resmin ekran görüntüsünü alarak gönül rahatlığıyla aracımı muayneye götürdüm ve aracım muayneden sorunsuz bir şekilde geçti.

Yani etrafımızdan duyduğumuz vidalı plaka muayneden geçmez gibi sözlere kulak asmayın diyorum bunu yaşamış birisi olarak. Plakanızı değiştirmek istemiyorsanız boşuna masraf etmeyin muayne için derim.. Tüvtürk’ün web sitesinden de bu bilgileri incelemek isterseniz bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Umarım faydalı olmuşumdur bu konuyu araştıranlara..

triger kayışı değişim

E-Devlet Üzerinden 3 adımda çok basit şekilde Dosya Masrafı Nasıl Alınır yazıma da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir