Yaşam

Triger Kayışı Kaç Bin Km’de Değişmeli ?

Arabaları 90 yada 100 bin km’ye yaklaşan tüm araç kullanıcılarının sorduğu sorunların başında gelen triger kayışı kaç bin km’de değişmeli sorusunu araştırmalarım sonucunda sizler için cevaplayacağım. Ford Focus marka bir araç için servisi 135 bin’e kadar kullanabilirsin yada 7 yıl kullanılmış olması lazım dediler. Ancak birçok tamirciye sorduğumda 80 ile 90 bin km arasında triger kayışını değiştirmelisin cevabını aldım. Çok yakından ve eskiden tanıdığım hiç bir ticari amaç gütmeyen tamirci arkadaşım bile bu şekilde cevap verdi. Ancak ben tüm bu sorduğum kişilerin söylediklerini analiz ettim kendimce aracın 100 bin km’ye kadar sorunsuz gideceğini düşündüm ve o vakite kadar hiç değiştirmedim.

Triger Kayışını Değiştirmem ve Sonrası

100 bin olmasına çok az bir zaman kala triger setini değiştirmek için ustaya götürdüm. Uzun yol yapacağım için gitmeden değiştirmek istedim. Bir süre sonra aracımı tamirciden aldım ve çıkan triger kayışını da istedim. Merak ettiğim konu acaba denildiği gibi eskimiş miydi yoksa sapasağlam duruyor muydu? Evet arkadaşlar ustadan istedim ve kayışı inceledim. Aracımın üzerinden çıkan triger kayışı gayet sağlam ve sağlıklı duruyordu. Santim santim inceleyip baktığımda kayış üzerinde oluşan hiçbir çatlağa da rastlayamadım. Yani birçoğumuzun kafamız rahat olsun diye erkenden değiştirdiği triger seti ve kayışı gayet sağlam duruyordu.

Tabi kopma riski var mı derseniz her zaman var. Ama normal şartlarda 135 bin km’yi kendim için riskli görsem de 120 bin km’yi rahat devireceğini düşünmekteyim. Kayışın kopma tehlikesi her zaman var. Hatta değiştiren usta bile yeni taktığımız bile binde bir de olsa kopabilir dedi. O yüzden ben 120 bin’e kadar gidebileceğini düşünmekteyim. Üstelik aracım İstanbul trafiğinde kullanıldı, Anadolu’nun sakin bir kasabasında değil. Sizde triger kayışı ne zaman değişmeli diye düşünüp sorup araştırma yapıyorsanız benim yazımda dahil tüm araştırdıklarınızı analiz edin ve aracınızı da göz önünde bulundurarak değişimini sağlayın. Bu konu ile ilgili yorumlarınızı veya sorularınızı en aşağıdaki yorumlar kısmına yapabilirsiniz.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir

netflix ailecek izlenebilecek filmler

One thought on “Triger Kayışı Kaç Bin Km’de Değişmeli ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir