GenelYaşam

2020 Uzlaştırmacılık Yenileme Eğitimi Ne Zaman ?

2020 yılında Uzlaştırmacılık sınavı henüz gerçekleşmemiştir. Halen uzlaştırmacı olarak görev yapan uzlaştırmacılar yenileme eğitimlerini merakla beklemektedir. Uzlaştırmacılık yenileme eğitimleri ne zaman olacak sorusu halen uzlaştırmacılık yapan kişiler arasında sık sık sorulmaktadır. İki yılda bir gerçekleşen uzlaştırmacılık sınavının ilki 2018 yılında gerçekleşmiştir. Uzlaştırmacılık yenileme eğitimleri de Alternatif Çözümler Daire Başkanlığından bir duyuru olmadığı için henüz açıklanmamıştır. Ancak eskiden uzlaştırmacı olarak görev yapıp yeniden görev yapamayacak kişiler olabilir. Bunun şartları vardır nedir bu şartlar diye bakalım şimdi.

Uzlaştırmacılık Yönetmeliğinde Sicilden Çıkarılma Sebepleri

Uzlaştırmacı Sicilinden Ve Listesinden Çıkarılma

MADDE 49 – (1) Uzlaştırmacı olabilmek için aranan koşulları taşımadığı hâlde sicile kaydedilen veya daha sonra bu koşulları kaybeden ya da uzlaştırma göreviyle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunan, Kanunun öngördüğü yükümlülükleri önemli ölçüde veya sürekli yerine getirmeyen, performans değerlendirmeleri sonucunda yeterli bulunmayan, etik ilkelere aykırı davranan, yenileme eğitimini tamamlamayan uzlaştırmacı Daire Başkanlığınca sicilden ve listeden çıkarılır.

MADDE 50 –  (6) Uzlaştırmacılara, uzlaştırmacı eğitim izni verilen kuruluşlarca teorik ve uygulamalı, toplam sekiz ders saatinden az olmamak üzere iki yılda en az bir defa yenileme eğitimi verilir. Uzlaştırmacılar iki yılda bir verilen bu eğitime katılmak zorundadırlar.

Yenileme eğitimleri başladığında yine web sitemizden sizlere gerekli duyuruları yapıp bilgilendirmeye çalışacağız..


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ücretsiz Uzlaştırmacı Çalışma Kitabını PDF İndir
Uzlaştırma Sınavında Başarı Sistemi Değişti
Uzlaştırma Sınav Başvuruları Ne zaman?
2020 Bilirkişilik Başvuruları Ne Zaman ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir