YaşamYemek

Karanfil Çayının Faydaları Ve Zayıflatıcı Özelliği

Karanfil çayı genellikle tarçın eşliğinde tüketilir ve hoş bir kokuya sahip olup sadece bu koku bile insana mutluluk hissi vermektedir. Hem sağlığa faydalı hem de metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahip bu muhteşem çay düzenli tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı bir etken oluşturmaktadır. Karanfil çayının faydaları nelerdir? Karanfil, tarçın çayı ile kilo nasıl verilir ? Metabolizmayı hızlandıran ve zayıflamaya yardımcı olan bu ikilinin (karanfil-tarçın çayı) muhteşem etkilerine gelin hep birlikte bakalım.

Öncelikle karanfil neden vücudumuza zayıflatıcı bir etki sağlıyor ona bakalım.

Karanfil metabolizmayı uyaran bir etkiye sahiptir. Metabolizmayı uyaran tüm bitki çayları gibi karanfil çayı da metabolizmayı hızlandırmakta ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Hareketsiz bir yaşam ve fazla karbonhidrat alımı sonucunda fazla kilolara sahip bireyler haline gelmekteyiz. Ancak kilo almada en büyük etken ise fazla yeme isteğidir. Bizde şimdi size vereceğimiz karanfil-tarçın çayı tarifi ile nasıl zayıflanır onu anlatalım.

Karanfil Tarçın Çayı Nasıl Yapılır ?

Öncelikle bir su bardağı suyu kaynatın. Kaynattığınız suyun içine 7 yada 8 adet karanfili elinizle öğüterek atın.. Ardından suyumuza yeterli miktarda (bir bardak için yarım kabuk tarçın yeterli) kabuk tarçın bırakın. 5 dakika kadar çayımızın demlenmesi için bekleyin. Ardından çayımızı süzerek bardağımıza alalım. Çayımız içmeye hazır tüketmeye başlayabiliriz.

Kilo verdirmeye yardımcı karanfil çayımız kan şekerini dengeleyen tarçınla birleştirince zatıflatıcı ve sakinleştirici etkisi ile daha faydalı hale gelmiştir. Hepinize afiyet olsun şimdiden 🙂

Bunlar da İlginizi Çekebilir
E-Devlet Üzerinden 3 Adımla Kredi Dosya Masrafını Geri Alma
Zetinyağlı Yiyemem Aman Şarkısının Gerçek Hikayesi
Neden Afyonu Patlamak Deyimi Nereden Gelmiştir ?
Şahmeran Efsanesi (İlginç ve Heyecan Verici )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir