Yaşam

Belgrad Oramanında Piknik Yapmak Yasak Mı ?

Son zamanlarda herkesin merak ettiği ve sorduğu soruların başında gelen belgrad ormanlarında piknik yapmak yasak mı ? Belgrad ormanlarına sadece yürüyüş yapmak için mi gidiliyor ? soruları sorulmaktadır. Bununla ilgili nedendir bilinmez pek bir bilgiye rastlayamadım. Bende bunu sizin için bizzat gidip araştırdım ve belgrad ormanına pikniğe yada gezmeye gitmeyi düşünenler için yazdım.

Evet arkadaşlar Belgrad ormanları yaşadığımız Covid-19 koranavirüs salgını sebebiyle kapanmıştı bundan haberi olamayan pek çok kişi bu ormanın girişinden geri çevrilmişti. Ancak normaleşme sürecinin başlamasıyla birlikte belgrad ormanı da ziyaretçilerine kapılarını araladı. Koranavirüs sebebiyle kapanan belgrad ormanları açıldı ama buraya girmek isteyen vatandaşların aklında başka bir soru daha oluştu. Belgrad ormanlarında piknik yapmak serbest mi ?

Belgrad Ormanlarında Piknik Yapmak Serbest Mi ?


Belgrad ormanlarında piknik yapmak serbest mi sorusunu soranların bu soruyu sorma sebepleri İçişleri Bakanlığının genelgesidir. Bu genelgeye göre Covid-19 kapsamında “İl ve  ilçelerde vatandaşların sahil bantları, mesire ve ören yerlerinde, piknik alanlarında; piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş vb. faaliyette bulunmak yasaklanacak” denilmiştir ancak Belgrad ormanları bu kapsamın dışındadır. Bu yüzden belgrad ormanlarında piknik yapmak, yürüyüş yapmak yasak değildir. Belgrad ormanına gidip haftasonu tatilini değerlendirmek isteyenlerin sorularının başında gelen bu konuya da böylece açıklık getirmiş olduk. Haftasonunu Belgrad ormanlarında değerlendireceklere duyrulur.

Bu Yazılarımıza Da Göz Atabilirsiniz

üç güzeller

Üç Güzeller Efsanesi Peribacaları Kapadokya/Ürgüp

Ornanik Aşk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir