UFO gördüğünü iddia eden Türk Hava Yolları Pilotu

Ufo gördüğünü söyleyen THY pilotunun anlattıkları..

Geçtiğimiz aylarda hayata veda eden Türk Hava Yolları emekli kaptan pilotlarından Selahattin Sivri’nin 1989 yılının Ekim ayında Zürih-Antalya seferini yaptığı sırada ‘uçan daire’ gördüğünü söylemiştir.O anları şu şekilde anlatmıştır;
“11 bin metre yükseklikte uçuyorduk, birden yanımdaki iki arkadaşımla birlikte sol tarafımızda kırmızı, mavi, yeşil, keskin beyaz renkli ışıklar saçan apartman büyüklüğünde ve yumurta şeklinde dev bir cisim gördük. Yugoslavya hava sahasında sol üstümde, 2 bin metre uzaklıkta gördük.

Önce uçak zannettik. Ancak ışık kümesi dikkatimizi çekecek şekilde keskinleşince, ne olduğunu merak ettik. Işık kümesi, 10 dakika sonra önümüze geçti.

Normal uçaktan birkaç misli büyük bir şekilde önümüzde uçmaya başladı. İstanbul kule ile bağlantıya geçtiğimizde böyle bir cisim görmediklerini söylediler.

Cisim, rengarenk ışıklarını saçarak 15 bin metreye yükseldi ve beyaz ışık topu haline dönüştü. Sonra keskin bir beyaz ışık topu halinde yükselerek kayboldu.”

Bu anlattığı anlara yanında bulunan arkadaşlarının da şahit olması acaba halisinasyon mu gördüler sorusunu da ortadan kaldırır nitelikte olarak değerlendiriliyor.
Araştırmalarımıza göre başka ülke pilotlarının da bu ve buna benzer ışık huzmesi yada cisimler gördüklerini söylemişlerdir. Düşündürücü olarak görülen bu olaylar pilotun anlattığı şekilde kayıtlara geçmiştir.One thought on “UFO gördüğünü iddia eden Türk Hava Yolları Pilotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir