Genel

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programında kazandığınız paradan yapılan kesinti

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programında tüm soruları bilseniz dahi milyoner olamayacağınızı biliyor muydunuz? Peki neden?

Kim milyoner olmak ister yarışması hepimizin bildiği gibi Türkiye’nin güzel ve baya para kazandıran yarışma programı. Sizlerle çoğunuzun bilmediği bir bilgi paylaşacağım. Kim milyoner olmak ister? yarışmasında 1.000.000 TL kazansanız bile milyoner olamadığınızı biliyor muydunuz?

Evet çok şaşırtıcı gibi olsa da bu bir gerçek. Bu yarışmayı izlerken az bir miktar para kazanan bir yarışmacının zaten “ ** “ miktarı vergi olarak kesiliyor sözü üzerine bu konuyu merak ettim ve sizler için biraz araştırma yaptım ve sizlerle de bu konuyu paylaşmak istedim.
Peki neden bir milyon TL’nin tamamını ya da kazanılan miktarın tamamını yarışmacılar alamıyorlar?

Bunun sebebi ve dayanağı 14.03.2007 tarihinde kabul edilen 21.03.2006 tarih ve 26469 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 5602 Sayılı Şans Oyunları Hâsılatından Alınan Vergi, Fon ve Payların Düzenlenmesi Hakkında Kanun’dur.

Bu vergiden dolayı hiçbir zaman kazandığınız paranın tamamını alamazsınız. Kazanılan paradan yaklaşık %10 – %15 vergi alınmaktadır. Yani buda 1.000.000’da 100.000 TL civarınadır. Bu sebepten dolayı bir milyon TL kazansak bile aslında milyoner olamıyoruz 🙂 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir