YaşamTeknoloji

İstanbul Bilişim Para İadesi Şikayetleri

Merhaba arkadaşlar, istanbul bilişim’den sipariş ettiğim hardisklerin gelmemesi üzerine istanbul bilişim’i arayarak iletişime geçtim. Harddisk’in tedarik süresi olduğunu o yüzden beklediğimi belirttiler. Bende piyasadan daha uygun fiyata verdikleri için biraz daha beklemek isteedim. Bana 1 hafta sonra kadar elinizde olur şeklinde bilgi verdiler. Bende 1 hafta daha bekleyeceğimi söyleyip anlaştık. Ancak aradan 1 hafta geçmesine rağmen elime Hardisk ulaşmadı. Aradığımda şuan depomuzda mevcut değil şeklinde bilgi aldım. Bana tekrardan 1 hafta kadar beklememi söylediler. Bende biraz daha bekleyip işlerimin zamanının gelmesinden dolayı ve harddisklere ihtiyaç duymamdan kaynaklı para iadesi istemeyi düşündüm. Ve tekrardan istanbul bilişim’i arayarak para iadesi istedim. Paramı hemen iade edemeyeceklerini söylediler. Bu sürecinde 15 gün kadar süreceğini belirttiler. Oysa ben malzemeyi sipariş ederken kendi hesaplarına EFT yaparak sipariş etmiştim.

Yani kredi kartı filan kullansam, para elimize geçmedi henüz o yüzden beklemelisiniz filan deseler vicdanen olmasa da mantıken haklı bulabilme şansım var. Ancak öyle değil ben EFT ile paramı peşin olarak ödedim. Durum böyle olunca bir güvensizlik oldu içimde ve şikayetvar.com’ a girerek şikayetleri okudum. Bu şikayetleri okurken şok oldum. Benim durumumda olan binlerce kişi olduğunu gördüm. Bende şirketin battığını o yüzden paramızı vermediklerini düşünmeye başladım. Aradan geçen 15 günde param hala iade olmadı ve ben aciliyet gereği tekrardan cebimden para çıkartarak başka bir yerden hardiskleri almak zorunda kaldım. İstanbul bilişimle görüştüğümde hardiskin ellerine ulaştığını istersem şimdi alabileceğimi söylediler. Tabi birkez güven kırıldı bende yine paramı bekletmek yada işletmek için böyle bir yalan söyleyebileceklerini düşünerek siparişin iptalinde ısrarcı oldum ve para iadesi isteğimi yineledim.

Aradan geçen günler içinde bir kaç telefon görüşmesi sonucunda paramı geri iade ettiler. Bu süreç toplamda 40 ila 50 günü buldu. Yani 40-50 ne sipariş ettiğim malzemeye ulaşabildim ne de paramı alabildim. İşlerimin aksaması ve yaşadığım streste cabası… Sürekli elektronik eşya alan birisi olarak artık istanbul bilişim’i çevremden kimseye önermiyorum. Çünkü bizden parayı peşin olarak alıyorlar yurtdışından sipariş ediyorlar. Onun gelmesi için bekletiyorlar. Tüm bunları geçtim para iadesi isteyince onu bile uzun süre yatırmıyorlar.

O yüzden bu yazımı okuyan herkese benden tavsiye biraz fazla ücret ödeyin güvenilir ve kaliteli yerlerden alışveriş yapın. Biz vatandaş olarak böyle yaparsak firmalar kendilerine çeki düzen verirler, vermezlerse de yok olmaya mahkum olurlar. Birde bu durumu yaşayanlara benden tavsiye özellikle internet üzerinden alışveriş yaparken şikayetvar.com web sitesini önceden inceleyip öyle alışveriş yapın. Çünkü orada bu konularla ilgili milyonlarca şikayet var. Yani önce alışveriş yapıp mağdur olup sonra araştırma yapmayalım. Peki ben bu yazıyı neden yazdım aşağıdan devam ederek öğrenebilirsiniz ve yazımızın altında bulunan yorum bölümüne yorum yaparak diğer insanları bilgilendirebilirsiniz.

İstanbul Bilişimden Alışveriş Yaparken Dikkat

Bu yazıyı yazma sebebim öncelikle istanbul bilişim mağdurlarının çok olduğunu görmem, ikinci olarak bir arkadaşımın da aynı benim yaşadığım gibi sipariş ettiği malzemenin gelmemesi ve para iadesinin gecikmesidir. Evet arkadaşım benim kadar şanslı değildi o parasını alamadı uzun zaman geçmesine rağmen. Bizde onunla istanbul bilişimin Şişli’de ki merkezine gittik. Buraya gittiğimde dikkatimi çeken ikinci şey arkadaşım gibi mağdur olanların sayısının oldukça fazla olmasıydı. Oraya gelen herkesle teker teker görüşülüp çözüm bulunmaya yada para iadesi yapılmaya çalışılıyordu. Bizde arkadaşım için görüştük ve bize 7 gün sonrası için para iadesi olacağını belirten bir kağıt verdiler. Bizde bu duruma yine de iyidir gözüyle bakıp mutluca oradan ayrıldık. Umarım söyledikleri zamanda ücreti yatırırlar.

Bu tür mağduriyetlerin olmaması içinse bence devletimizin bu tür firmalara daha hızlı ve ağır cezlar vermesi gerekmektedir. Çünkü oraya parasını kaptıranlar öylece bekliyor ve birşey yapamadan mağduriyetlerini yaşıyorlar. Buna çözüm bulunması dileklerimle bu mağduriyeti yaşayan herkese geçmiş olsun diyorum. Sizde yazımızın altına yaşadığınız mağduriyetleri yazıp diğer insanları bilgi sahibi edebilirsiniz bu konuda. Aşağıdaki videoda ki İstanbul Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Levent Menteşe‘nin televizyonda röportaj vermesi de oldukça ilgi çekici. Video başlığına dikkat.

Bu Yazılarımız da İlginizi Çekebilir

Türk telekom anket dolandırıcılığı

Türk Telekom Anket Dolandırıcılığına Dikkat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir