GenelTeknolojiYaşam

Açıköğretim Sınavları İnternet Üzerinden Yapılacak

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ara sınavları internet ortamında yapılacaktır. Korona virüsü sebebi ile alınan bu önlem sayesinde sınavlara online olarak girilecektir. Açıköğretim bahar dönemi sınavına kişisel bilgisayarınız, tabletiniz, yada akıllı telefonunuz ile katılabileceksiniz. İnternet bilgisayar gibi gerekli altyapı sorunu yaşayan kişiler Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi çağrı merkezinden 6-7-8 Nisan 2020 tarihlerinde randevu oluşturabilecekler ve istedilkeri herhangi bir Açıköğretim bürosunda sınava girebilecekler. Açıköğertim çağrı merkezi telefon numarası : 0850 200 46 10Sınava AÖF resmi web sayfasından erişilebilecek. Sınav sistemi 18 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında 20 gün boyunca erişime açık olacaktır. Sorumlu olduğunuz derslerin sınavlarına 20 gün boyunca istediğiniz gün ve saatte girebilirsiniz. Sınava www.anadolu.edu.tr adresinden Açıköğretim Sistemi Sınav Girişi yazan bağlantıya tıklayarak yapabilirisiniz.

Sınavlar daha önceki sınavlarda olduğu gibi 20 sorudan oluşup 30 dakika süre verilmektedir. Sınavda ekranda sadece bir soru görülecektir. Sorular arasında ileri geri yapılamayacaktır. Bu sebepten yanıtlamadan geçtiğiniz sorular boş sayılacaktır.

Sınavınız elde olmayan nedenlerden dolayı yarıda kesilirse (elektirik kesintisi, internet bağlantısı sorunu v.b ) son gün 7 Mayısa kadar sınavınıza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. 7 Mayısa kadar sınavınızı tamamlamazsanız diğer sorular boş bırakılmış sayılacaktır.Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir