GenelBilişim

Laravel Öğrenmeye Nasıl Başlamalısın

Merhaba arkadaşlar sizlerde web programlama ve web tasarım alanında ilerlemek istiyorsanız ve bunu da Php Laravel Framework’u aracılığı ile yapmak istiyorsanız size bu konuyla alakalı birkaç yol gösterebilirim. Öncelikle Laravelde karar kılmanız çok güzel. Çünkü Laravel içinde bulunduğu geliştime grupları sayesinde oldukça gelişime açık bir Php Framework’u. Ben size nasıl başlamanız ve nerelerden destek almanız gerektiğinden bahsedeceğim.

Laravele Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Evet arkadaşlar Laravel öğrenmeye başlamadan önce bilmeniz gereken bir kaç konu mevcut. Bu konuları şöyle sıralayacak olursak öncelikle HTML CSS bilmelisiniz. Çok profesyonel olmasada temel seviyede bilmelisiniz. Ardından Php dilini bilmelisiniz. Çok ileri seviye olmasada Php dilinin temel yapısını ve işleyişini bilmelisiniz. Tüm bunları hallettikten sonra Laravel’e giriş yapabilirsiniz. Tabi bunları biliyorsanız ve hangi eğitimi alsam nerelerden destek alsam diye düşünüyorsanız Youtube’dan yada Udemy gibi yerlerden destek alabilirsiniz. Eğer Laravel ile ilgili bir kurs arıyorsan türkçe ve güncel en iyi eğitim diyebileceğim bir kurs ömereceğim. Bu kurs Cem Taner Hocamın Türkçe uygulamalı sıfırdan Laravel Eğitimidir. Bu kursa da şu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Laravele başladıktan sonrada dökümantasyon olarak herşeyi açık ve net şekilde anlatan bir site önereceğim size. Bu site tenik.net bu site sayesinde hem Türkçe kaynak sıkıntısı çekmeyeceksiniz hemde aradığınız sorulara hızlıca cevap bulup ilerleyebileceksiniz. Siteyi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Laravel’in Avantajları Nelerdir?

Laravel kendi içinde bulunan paketler sayesinde bazı işlemleri daha hzılı yapmanızı sağlar. Normalde uzun süren işleri hazır paketlerle size sunar ve gerekli ayarlamaları yapıp yola daha hızlı ve düzenli devam etmenizi sağlar. Buna örnek verecek olursak oturum işlemleri. Laravel oturum işlemlerini bazı paketler aracılığı ile yapar ve size zamandan kazanım sağlar.

Ayrıca siz farkında olmadan kodların daha düzenli olmasını sağlar. Model View ve Controller yapısını (MVC) kullanarak kodlarınızı daha okunabilir hale getirir. Yıllar sonra gelsenizde kodunuzda sorunsuz şekilde düzenleme yapabilirsiniz. Yada bir başkası kodunuzda rahatlıkla düzenleme yapabilir. Buda yazdığınız projenin daha uzun vadeli kullanılmasını sağlar ve gelişime açık şekilde projenin güncellenmesini kolaylaştırır.

Veritabanı işlemlerinin daha düzenli olmasını sağlayan bir kod yapısına da sahiptir. Üstelik sürekli gelişime açıktır ve yeni sürümleri yayınlanmaktadır.

Sizde bu framework’e yoğunlaşmak ve ilerlemek istiyorsanız belli seviyeye ulaştıktan sonra kendiniz deneme projeleri geliştirebilir ve bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. En güzel öğrenme yöntemi olan kendi projeni geliştirmek sizi oldukça ileriye taşıyacaktır. Laravel kurulumu nasıl yapılır ? ve buna benzer sorularınız için önerdiğim web sitesini takip etmenizde fayda var.

Muhtemelen karşılaşacağınız tüm sorunların cevabını orada bulacaksınız ve oradaki bilgilerde sürekli güncelleniyor ve yenileniyor. Herkese iyi çalışmalar diliyorum… Bu yazımızda ilginizi çekebilir Sıfırdan Başlayıp Laravel Öğrenmek.

One thought on “Laravel Öğrenmeye Nasıl Başlamalısın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir