Bilişim

Disk Dolu Olduğu Halde İçindeki Veriler Görünmüyor

Eğer harddisk yada flasdisk içindeki verileriniz görünmüyorsa yapılması gerekenleri anlatacağım. Eğer hardiskiniz yada flasdiskiniz dolu olduğu halde içi boş görünüyorsa birkaç adımla bu sorunu çözeceğiz.

Bu sorunla bende karşılaşmıştım ve size az sonra anlatacağım yöntemle sorunu çözdüm. Bilgisayarıma format attıktan sonra Harddiskte D içinde bulunan verilerim kayboldu. İlk başta çok korktum yanlışlıkla ona da mı format attım dedim ancak bilgisayarıma girip baktığımda diskin Dolu olduğunu farkettim ve içindeki verileri görünür hale getirmek için anlatacağım şu işlemleri yaptım.

Harddiskiniz boş görünüyorsa yapılması gereken 1.İşlem

1.İlk önce diskin içine girip görünüm sekmesinden Gizli ögeler tikini işaretlemeliyiz. Eğer verilerinize virüs bulaşmışsa ve dosyalarınızı gizlemişse ilk olarak bu işlemi yapmalıyız.

bu işlemi yaptığınızda hala verileriniz görünmüyorsa ikinci işleme geçiyoruz.

Harddisk yada flasdisk’in içi boş görünüyorsa yapılacak 2.İşlem

Başlat menüsüne girip arama bölümüne cmd yazıyoruz. Açılan ekrana diskin harfini yazıp enter’a başıyoruz.

Örneğin D: şeklinde yazıyoruz..

Ardından alt satıra inen komut satırına:

attrib -a -s -r -h /S /D komutunu yazıyoruz ve bekliyoruz.

Aşağıya doğru kod satırları otomatik olarak çalıştıktan ve bittikten sonra diskimize girip bakıyoruz. Anlamsız bir dosya adı içerisinde verilerimizi görürüz. Verileri gördükten sonra hemen bir yere yedekleyip flasdiski yada ilgili bölümü biçimlendirmenizi öneririm. Faydalı olduysam ne mutlu destek olmak için yorum kısmına görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir