Genel

Sıfırdan başlayıp Laravel öğrenmek için öneri blog site

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Laravel’e yeni başlayacak arkadaşlar için bir blog sitesi önereceğim. Php geçmişi olanların daha iyi bileceği şey bir süre sonra yazılım geliştiricinin bir framework’e ihtiyaç duymasıdır. Bende Laravel de ilerlerken birçok sorunla karşılaştım. Bu sorunları çözmek için türkçe döküman bulmak diğer dillere ve normal düz php ye göre daha zor. Bunu araştırma yaparken göreceksiniz. Bir diğer zor kısım da Laravel’in işleyiş mantığını anlamak. Yani demek istediğim Laravel işleri baya bir kolaylaştırıyor ancak işleyiş mantığı kafanıza yatıncaya kadar biraz zorlanabilirsiniz. Ama uzun uğraşlar verip mantığını ve işleyiş tarzını anladığınızda Laravel’in ne kadar işimizi kolaylaştırdığını anlayacaksınız. Gerek içindeki kod paketleri gerek kodlarınızın düzene girmesi çok işinize yarayacak.

Laravel İle Kodlarınız Daha Düzenli

Laravel ile yazmaya başladığınızda göreceğiniz bir diğer hususta kodlarınızın düzenli olması. Bu framework mimarları bunu o kadar güzel tasarlamışlar ki siz sadece belli başlı kurallara uyunca bile kodlarınız daha okunabilir ve anlaşılır oluyor. Yani bundan 5 yıl sonra baksanız bile kodlarınızın ne kadar anlaşılır ve düzenli olduğunu anlarsınız. Bu yüzden bende size hem yeni başlayanlar daha kolay öğrensin hemde daha hızlı ilerlesin diye bir blog sitesi önereceğim.

tenik.net adresindeki blog sitesini takip ederek ve e-bültenine üye olarak başlangıç ve orta seviyedeki bazı sorularınıza cevap bulur ve daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Bu blog sitesinde arama bölümüne yaşadığınız sorunu yazarak yada siteyi inceleyerek sorun konu başlığını bulabilirsiniz. Herkese iyi öğrenmeler ve iyi kodlamalar diliyorum. Laravel Öğrenmeye Nasıl Başlamalısın

One thought on “Sıfırdan başlayıp Laravel öğrenmek için öneri blog site

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir