Hababam Sınıfı Müzesi Nerede,Nasıl Gidilir?Giriş Ücreti

Merhabalar arkadaşlar bugün Hababam Sınıfı Müzesini ziyaret ettik ve sizlerle Hababam Sınıfı Müzesi nerede ?Nasıl gidilir ? ve Giriş ücreti ne kadar? bilgilerini paylaşıp ziyaret etmek isteyen kişilere bir ön bilgi oluşturmak istedik. Çocukluğumuzdan günümüze bizleri hep güldüren, güldürürken düşündüren iyi insanlar topluluğu Hababam Sınıfı Filmi’nin çekildiği yeri ziyarek ettik. Oldukça hoş ve küçük bir sınıfta Hababam Sınıfında oynayan oyuncuların resimleri var sınıfın içinde.

Merdivenlerden yukarı katlara giriş yasak. Merdivenleri ve sınıfı görünce sanki o anları sizlerde yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Sınıfın içinde Mahmut Hoca ve Güdük Necminin sobanın içindeki temsili yapılmış heykelleri mevcut. Bu kasra yeni evlenenler dış çekim yaptırmak için de gelmekte. Müzenin içinde dış çekim fotoğraf çekimi içinde ayriyetten bir ücret talep ediliyor. Bu ücreti aşağıda verdiğimiz müzenin iletişim numarasından öğrenebilirsiniz.Hababam Sınıfı Müzesi Giriş Ücreti

Hababam Sınıfı Müzesi giriş ücreti 2.50 TL‘dir. Bu ücreti de Müzenin bazı giderleri için kullanıyorlarmış.

Hababam Sınıfı Müzesi Açılış/Kapanış Saatleri

Hababam Sınıfı Müzesi haftanın yedi günü saat 09.00 ile 17.00 arasında açıktır. Bu saatler arasında bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Hababam Sınıfı Müzesi Otopark Ücreti

Hababam Sınıfı Müzesine kendi araçlarıyla gelenler Validebağ korusunun içine araçlarını 10 TL karşılığında park edebiliyorlar.

Hababam Sınıfı Müzesine Toplu Taşıma İle Nasıl Gidilir ?

Hababam Sınıfı Müzesine toplu ulaşım araçlarıyla gitmek de oldukça basit. İstanbul’un hemen hemen her yerinde metro ulaşımı var. Avrupa yakasından gelecek olanlar Marmaray ile Üsküdar durağında aktarma yaparak M5 Metrosunda Altunizade durağında inip 10 dk yürüme mesafesiyle bu müzeye ulaşabilir.Hababam Sınıfı Müzesi Adresi Ve İletişim Numarası

Açık Adresi: Altunizade, Tophanelioğlu Cd. No:19, 34662 Üsküdar/İstanbul Telefon: (0216) 325 64 44

Validebağ Korusu & Adile Sultan Kasrı Kısa Tarihi

Validebağ korusu yada Adile Sultan kasrı olarak bildiğimiz ve çoğumuzun ziyaret etmek istediği, içinde Hababam Sınıfı Müzesinin de bulunduğu bu yapının öyküsü Sultan Abdulazizin 1853 yılında kız kardeşlerinden Adile Sultan için bir saray inşaa ettirmesi ile başlar. Adile sultan eğitim ve öğretime oldukça önem veren bir babaya(2.Mahmut) sahipti bu sebeptendir ki dönemin ünlü hattatlarından Mümtaz Ebu Bekir efendiden hat dersleri alır. Bugün göremesek de Adile Sultanın kendisinin yazdığı hat eserleri bu kasrın içindedir. Günümüzde Adile Sultan Kasrı olarak anılan bu yapı, öğretmenevi, huzurevi ve kültür merkezi olarak kullanılmaktadır.

Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir

2 thoughts on “Hababam Sınıfı Müzesi Nerede,Nasıl Gidilir?Giriş Ücreti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir