Bilişim

WordPress Tema Değiştiği Halde Görüntü Aynı Kalıyorsa

Merhaba arkadaşlar size WordPress’te karşılaşıp çözdüğüm bir tema probleminden bahsedeceğim. WordPress temanızda değişiklik yada özelleştirme yaptığınız halde görünürde hala eski görüntü geliyorsa çözümü için birkaç yol var. Şimdi bu yollara değinelim ve sorunu çözelim.

Cloudflare Kullanıyorsanız Yapılacaklar

Eğer Cloudflare kullanıyorsanız sitenizde burada sitenizin ismini seçip sağ üst köşeden Purge Cache seçeneğinden sitenizin önbelleğini temizleyebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan 30 sn sonra ilgili web sitenizi yenileyerek değişikliği görebilirsiniz. Eğer bunu yapmanıza rağmen web siteniz aynı kaldıysa yani değişiklik olmadıysa ikinci yola geçelim.

WordPress Önbellek Eklentisinden Temizlik Yapma

Eğer wordpress önbellek eklentisi kullanıyorsanız buradanda önbelleği temizlemeyi denemelisiniz. Eğer bunu yapmanıza rağmen sorun çözülmediyse yada zaten öyle bir eklenti kullanmıyorsanız üçüncü yönteme geçelim.

cPanel’den Önbellek Klasörüne Müdahale Etmek

LiteSpeed kullanarak önbelleği temizleyebilirsiniz ama ben bunu yapmama rağmen halen sorun devam ediyordu. Sonradan cPanelde dosyalarımın içine girdim public_html klasörüne gelerek wp-content klasörümü açtım orada bulunan cache isimli klasörün adını rename ederek yani değiştirerek sorunu çözdüm. Klasörün sonuna cache– gibi tire ekleyerek hem dosyayı silememiş olursunuz olası durumlar için hemde sorununuzu çözmüş olursunuz. Muhtemelen bu söylediklerimden birtanesi sorununuzu çözecek. Herkese iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir