Uzlaştırmacılık da Çalışmaya Başlama Tarihleri Açıklandı

Korona virüsü sebebi ile her alanda yaşanan kısıtlamalar bilindiği üzere adli süreçleri de etkiledi. Adli sürecin bir parçası olan uzlaştırmacılık da bu salgından etkilenenlerden oldu. Normale dönmeye çalıştığımız bu süreçte uzlaştırmacıların da sorduğu soruların başında gelen “Uzlaştırma Çalışmaları Ne Zaman Tekrar Başlayacak ?” sorusunun yanıtı verildi. COVID-19 Normalleşme Planı adı altında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Yardımcılığının yayınladığı planda sürecin akışı aktarıldı.

Bu Plana Göre Uzlaştırmacılara Verilen Aranın Bitiş Tarihi de Açıklandı

Cumhurbaşkanı Yardımcılığının koordinesinde yönetilen bu planda Adalet Hizmetleri ile ilgili çalışmaya başlama planları açıklandı. Bu planda uzlaştırmacıların çalışmaya başlama tarihleri de yayınlandı. Bu plana göre şöyle denildi:

Duruşma ve keşiflerde verilen aranın sonlandırılması, yargıda sürelerin başlatılması, uzlaştırmacı görevlendirmelerinin başlatılması 15 Haziran 2020 tarihi olarak belirlenmiştir ve gerektiğinde öne çekilmesi notu düşülmüştür.

Toplum sağlığı açısından, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılması gereken uzlaştırmacılık görevi artık daha dikkatli şekilde yürütülmelidir. Uzlaştırmacılık eğitimi alan herkesin merakla beklediği uzlaştırmacılık sınav tarihi ve uzlaştırmacılıkla ilgili diğer bilgiler için aşağıdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bu Yazılarımıza da Göz Atabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir