GenelBilişimTeknolojiYaşam

Türknet Kullanılır Mı ? Türknet’i Tavsiye Eder Misiniz ?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Türknet kullanılır mı ? Kullanılmaz mı ? Kullanılırsa niçin kullanılır ? Kullanmak istemezsek neden kullanmak istemeyiz bunu açıklayacağım. Açıklamaya başlamadan önce belirmeliyim ki 2 yılı geçen süredir Türknet kullanıcısıyım. Kullandığım süre boyunca yaşadıklarımı avantajları ve dezavantajlarıyla size anlatıp karar vermenize yardımcı olacağım..

Türknet’i Seçmenin Avantajları Nelerdir ?

Öncelikle neden Türknet’i seçmeliyim bunu açıklayacağım, sonrasında da dezavantajları ve kötü yanları nelerdir ondan bahsedeceğim.

Türknet’i cazip kılan en önemli etken taahhüt olmaması. Yani diyelim ki Türknet’e abone olduk ve memnun kalmadık, istediğimiz zaman aboneliğimizi iptal ettirebilir ve başka ADSL şirketini kullanmaya başlayabiliriz. Bu Türknet’i diğer ADSL şirketlerinden ayıran önemli bir özellik.

İkinci olarak Türknet’i seçmemiz için bir neden nedir diye soracak olursanız o da şudur ki 75,99 TL’ye 32 Mbps hızında internet sunması. Peki bu hızı gerçekten görüyor musunuz yoksa diğer ADSL şirketleri gibi 32 Mbps denilip de 8 Mbps filan mı geliyor diye sorarsanız öncelikle bulunduğunuz konumda fiber altyapısı var ise 32 Mbps kesin geliyor. Hatta bazen 32 Mbps’i geçtiğide oluyor bende. Bölgenizde Fiber hat olup olmadığını öğrenmek için de internete istediğiniz şirketin Fiber haritası şeklinde yazın oradan adres bilgilerini girerek sorgulama yapabilirsiniz. Türknet için sorgulama yapmak isteyenler buraya tıklayarak yapabilirler. Not: Yukarıda yazdığım fiyat bilgisi bu yazıyı yazdığım tarih için geçerlidir, sonrasında fiyat değişebilir.

Üçüncü olarak Türknet’in avantajı nedir derseniz internette kota yok ve hız düşürme diye bir olay yok. Kota olayı artık diğer şirketlerden de kalktı ama hız düşürme halen var. Ama Türknet’te böyle bir durum söz konusu değil. Tecrübeyle sabit. Diğer ADSL şirketlerinde kota varken bile Türknet’te kota olayı yoktu. Bu da kullanıcılar için büyük avantaj. Ayrıca 75,99 TL fiyata verdikleri hız gayet uygun ve güzel.

Dördüncü olarak evinize ev telefonu bağlarsanız yada ev telefonunuz zaten var ise 1000 dk her yöne konuşma hakkı veriyorlar. Ev telefonu günümüzde çok kullanılmasa da eğer benim evimde ev telefonum olsaydı nostalji olsun diye kesin kullanırdım. 🙂Benim bir kullanıcı olarak gördüğüm avantajları bunlar. Tabi bunun birde dezavantajları var. Ben her ikisini de gördüğüm ve yaşadığım şekilde size aktaracağım, düşünüp kararınızı iyi vermek size düşüyor.

Türknet’in Dezavantajları Nelerdir ?

Türknet’e abone olurken online olarak kimlik fotokopisi ve gerekli belgeler isteniliyor. Yani işlemler online olarak oluyor. Sonrasında kimlik fotokopinizi ve sözleşmenizi kargo ile Türknet’in size verdiği kodla ücrersiz olarak şirket adresine yolluyorsunuz. Bu süreçler yüz yüze görüşme olmadığı için biraz güven verici gelmeyebiliyor ve kargoya gidip kimlik fotokopisi, sözleşme vermek filan uzun işmiş gibi görünebiliyor gözümüze.

İkinci dezavantajı, Türknet’in müşteri hizmetleri diye bir şeyi yok. Bende evime ilk defa internet bağlatıcakken hiç bir yetkili benimle iletişime geçmediği için Türknet’in numarasını aradım. Aradım fakat numaramı sistemlerine kayıt etmişler o yüzden direk sesli yanıt sistemine yönlendirdiler. Yani yüz yüze görüşebileceğiniz bir muhattap bulamıyorsunuz karşınızda. Diyelim ki evde internetiniz kesildi acaba bir arıza ya da çalışma mı var diye merak ettiniz ama karşınızda hiç bir muhattap yok. Her şeyi sesli yanıt sistemi ve online işlemlerden halletmeye çalışmalısınız. Tabi ben sonrasında farklı bir numaradan aradım o zaman açtılar öyle anlatabildim derdimi. Tabi o numara da banlandı sonra. 🙂Üçüncü olarak evinize kurulum için bir teknik servis elemanı geliyor ve bu eleman ücreti adı altında bir ücret talep ediliyor. Modem kurulumu vs. için… Ben modemi kendim kuracağımı söylememe rağmen, yani teknik servise ihtiyaç duymuyorum dememe rağmen benden o ücret tahsil edildi. Tabi kendim kurmasaydım geleceklerdi belki ama yine de bu ücreti almayabilirlerdi diyorum ve bunu çok büyük bir sorun olarak görmüyorum bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

Dördüncü ve son olarak dezavantaj diyebileceğim şey ise evinizde zaman zaman internet kopmaları yaşanabilir. Sorunun ne olduğunu öğrenmek için online işlemlerle filan uğraşmak bence şu anlama geliyor bizi aramayın sorun düzelince internetiniz gelir.

Yani genel olarak son bir değerlendirme yapacak olursak 2 yılı aşkı süredir Türknet kullanıyorum. Fiyat olarak da hız olarak da çok memnunum. Tavsiye eder misiniz diye soracak olursanız avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurarak kullanabilirsiniz derim… Elimden geldiğince sizi bilgilendirmeye çalıştım faydalı olduysam ne mutlu. Görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazarsanız çok sevinirim. Sağlıcakla kalın…Bu Yazımıza da Mutlaka Göz Atmalısınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir