|• Suzan Defter •|

Ayfer Tunç’un naif, duygulu kalemiyle tanıştığım ve bayıldığım kitabıyla geldimm, selamlar 🌸
Ruh halim, ortamım, bu duygulara olan anlık açlığım… Her şey kitabı çok daha güzel taşıdı bana. Elimde Can kampanyası vesilesi ile edindiğim Aşıklar Delidir kitabı da var, eve döner dönmez okumak istiyorum 😍
Suzan Defter ismi, başta ‘Ne alaka’ diye sorguladığım bi isim oldu. Okudukça benimsedim, destekledim.


Kitap bir kadın ve bir adamın günlük şeklinde aldığını notlardan oluşuyor. Aynı gün içerisinde ikisinin yazdığı farklı günceleri okumak güzeldi.
Bana ayrı ayrı okunmasını tavsiye eden okura teşekkür ederim. Ben başta yan yana okuyordum, ayak uydurması biraz zordu ama oturtunca öyle okumak da ayrı keyif verir diye düşünüyorum. Ben öneri sebebiyle önce adamın günlüklerini, daha sonrasında kadınınkileri okudum 🌸
Adam, eşinden boşanmış ve evini satışa çıkarmış bir karakter. Aslında pek satmak da istemiyor. Gelen aramalardan kadın seslerine olumlu dönüş sağlıyor sadece. Üç beş sohbet derdinde gibi bir havası var ama tabii seslerine göre bazı kadınlara daha farklı yaklaşıyor. Kadın karakterimizle de bu şekilde tanışıyor.


Kadın karakterle birlikte de 12 Eylül dönemlerinde bitip giden bir aşka tanık oluyor, kitabın diğer karakterleriyle bu şekilde ilişki kurmuş oluyor.
Çok beğendimm, ince olsun, #AyferTunç ‘la tanışayım diyorsanız bence uygun, tavsiye ediyorum.🙏 Kitapla kalın 💫
📌 “O anlayabilecek, ben anlatabilecek olsaydım, benim gibi adamların cenneti olurdu dünya.”
📌 “Öğretmenin değilse bile, anlamanın bir yolunun yazmak olduğunu küçük yaşta keşfettim.”

Ayşegül

97/ Tarih mezunu, edebiyat okur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir